logo
لند استون
جستجو
شبکه های اجتماعی

آنچه در این مقاله میخوانید

انواع سنگ گرانیت سفید

انواع سنگ گرانیت سفید + قیمت سنگ گرانیت سفید

آنچه در این مقاله میخوانید

انواع سنگ گرانیت سفید (Types of white granite stones) کاربرد زیادی در صنایع ساختمان‌سازی دارد. دلیل این همه استقبال زیاد خریداران از سنگ گرانیت سفید بروجرد، تکاب، نطنز و سایر سنگ‌های گرانیت سفید مزایای بی‌شمار این نوع سنگ طبیعی است.

همچنین بیشتر قسمت‌های این نوع سنگ‌ها سفید رنگ است و فقط رگه‌هایی از خاکستری و مشکی به صورت مخلوط در این سنگ‌ها دیده می‌شود. پس انواع سنگ گرانیت سفید انتخاب مناسبی برای میز، کفپوش، سنگ گرانیت سفید روی کابینت و… است. مهم‌تر اینکه نسبت به سنگ‌های گرانیت سیاه نگهداری راحت‌تر و کمتری دارد.

انواع سنگ گرانیت سفید

سنگ گرانیت یکی از مقاوم ترین سنگ ‌های ساختمانی است که چون زمینه سفید و درخشانی دارد بیشتر از سایر سنگ ‌های گرانیت رنگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ذیل ۴ نمونه از پرفروش ترین انواع سنگ گرانیت سفید را به شما معرفی می‌کنیم.‌

  • سنگ گرانیت سفید بروجردی

این نوع سنگ گرانیت سفید دارای زمینه‌های رنگی خاکستری به شکل گل پنبه است که بیشتر به اسم سنگ گرانیت جوکار شناخته می‌شود. گرانیت سفید بروجرد از نظر ظاهری خیلی شبیه سنگ سفید نطنز و سنگ سفید تکاب است ولی آب و رطوبت را به نسبت بالاتری جذب می‌کند.

از طرفی مانند سنگ گرانیت سفید نهبندان در برابر سرما و گرما مقاومت چشمگیری از خود نشان می‌دهد و تولید انبوهی دارد. بنابراین سنگ گرانیت جوکار بیشتر در فضاهای داخلی ساختمان به کار می‌رود. البته سنگ گرانیت سفید بروجرد برای سنگفرش در فضاهای بیرون از ساختمان هم مناسب است.

سنگ گرانیت سفید بروجردی

  • سنگ گرانیت سفید تکاب

این نوع سنگ گرانیت یکی از سنگ‌های گل پنبه‌ای به شمار می‌آید که زمینه سفیدی دارد ولی در دانه‌بندی آن دانه‌های خاکستری و سیاهی دیده می‌شود‌. به همین دلیل انواع سنگ گرانیت سفید تکاب شباهت زیادی به سنگ‌های گل پنبه‌ای بروجرد، زاهدان و حتی سنگ گرانیت سفید نطنز دارد.

این نمونه سنگ گرانیت در برابر سرما و گرمای زیاد مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد‌ همچنین مانند سنگ گرانیت سفید مروارید مشهد در برابر ضربه‌های ناگهانی و فشارهای محیطی بسیار بادوام است. بنابراین سنگ گرانیت سفید تکاب به شکل ساب خورده در تمام فضاهای داخلی و بیرونی به خصوص در مکان‌های عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  • سنگ گرانیت سفید نطنز

انواع سنگ گرانیت سفیدی که از معادن نطنز اصفهان استخراج می‌شود زمینه سفیدی دارند. از طرفی در ساختار آن‌ها دانه‌بندی های کوچک و بزرگی به رنگ خاکستری و سیاه دیده می‌شود. از ویژگی های بارز سنگ‌های گرانیت سفید نطنز استحکام بالا، تولید انبوه و همچنین جذب آب پایین است.

به همین دلیل امروزه برای اجرای پروژه‌های مختلف از سنگ‌های گرانیت سفید نطنز برای فضاهای داخلی و بیرونی ساختمان‌ها استفاده زیادی می‌شود.

  • سنگ گرانیت سفید زاهدان

این نوع سنگ گرانیت یکی از روشن‌ترین سنگ‌های سفید و گل پنبه‌ای در کشور است که سفیدی آن از سنگ گرانیت سفید نطنز تا حدودی روشن‌تر است. دقت کنید سنگ گرانیت سفید زاهدان از چندین معدن استخراج می‌شود ولی مرغوب ترین آن‌ها مربوط به معدن زهی است‌.

از مشخصات این نوع سنگ طبیعی می‌توان به دانه‌بندی منظم و جذب آب نسبتاً کم اشاره کرد‌. معمولاً سنگ گرانیت زاهدان تنوع رنگی زیادی ندارد ولی به رنگ سفید با ساب پذیری خوبی عرضه می‌شود. از لحاظ کاربردی انواع سنگ گرانیت سفید زاهدان به شکل اسلب، تایل و همچنین کوپ بیشتر برای فضاهای داخلی مثل راه پله و کابینت داخل آشپزخانه استفاده می‌شود ولی برای نمای بیرونی ساختمان هم مناسب است.

سنگ گرانیت سفید زاهدان

قیمت سنگ گرانیت سفید

اگر چه عواملی زیادی مثل ابعاد سنگ، ساب سنگ، گونیا بودن ابعاد سنگ و همچنین عدم وجود غده، عدم شکستگی سنگ و البته نداشتن ترک، ضایعات، لب پر بودن سنگ تأثیر زیادی در تعیین قیمت سنگ دارد. ولی پارامترهای دیگری مانند فاصله کارخانه از معادن استخراج سنگ و کیفیت فرآوری سنگ از برش تا پرداخت هم نقش بسزایی در نرخ فروش سنگ گرانیت سفید دارد.

مثلاً قیمت سنگ گرانیت سفید نطنز اصفهان در مقایسه با دیگر سنگ‌های گرانیت سفید قیمت پایین تری دارد؛ چون معدن آن به کارخانجات فرآوری نزدیک‌تر است. یا اینکه قیمت سنگ گرانیت سفید زاهدان چون سختی بیشتری نسبت به سنگ‌های گرانیت سفید دیگر دارد پس برش و فرآوری آن دشوارتر است در نتیجه قیمت بالاتری دارد.

انواع سنگ گرانیت سفید

گرانیت یکی از سنگ‌های زینتی و ساختمانی محبوب است که به دلیل سختی، مقاومت، و زیبایی طبیعی خود، در بسیاری از پروژه‌های ساختمانی استفاده می‌شود. گرانیت سفید نیز یکی از انواع محبوب این سنگ است که به دلیل رنگ آن که باعث ایجاد روشنایی و شادابی در فضا می‌شود، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این سنگ معمولاً شامل ترکیبات مختلفی است که می‌تواند به صورت یکپارچه یا دارای الگوها و رگه‌های متنوعی باشد. در زیر به برخی از انواع سنگ گرانیت سفید اشاره شده است:

گرانیت سفید برلین:

این نوع گرانیت یکی از انواع سنگ گرانیت است که دارای رنگ سفید تمیز و بافت یکنواخت است. ظاهر شفاف و شاداب آن باعث می‌شود که در پروژه‌های ساختمانی و دکوراسیون داخلی بسیار مورد استفاده قرار گیرد.

گرانیت سفید کریستال:

یکی از انواع گرانیت است که دارای الگوها و رگه‌هایی از جمله خطوط و نقاطی درجهت‌های

سخن پایانی

انواع سنگ گرانیت سفید مثل سایر سنگ‌های طبیعی در اشکال مختلفی استفاده می‌شود. مهم‌تر اینکه در برابر هر نوع شرایط آب و هوایی مقاومت چشمگیری دارند. به همین دلیل امروزه سنگ‌های گرانیت سفید ساختمانی یکی از پرفروش ترین و پرکاربردترین سنگ‌ها هستند که برای اجرای پروژه‌های متعدد عرضه می‌شوند.

در این میان فروشگاه لندستون یکی از بزرگ ترین فروشندگان سنگ گرانیت سفید در کشور است که با حذف واسطه‌ها انواع سنگ گرانیت را در رنگ‌های متنوع و با مناسب ترین قیمت در هر نقطه از کشور به دستتان می‌رساند. پس اگر شما هم به دنبال خریدی باکیفیت، ارزان، متنوع، آسان و مطمئن هستید تنها کافیست با ما در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری
بیشتر بخوانید ...
دیدگاهتان را بنویسید ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *